פוריות

תהליך הפרייההסיבות שמאחורי:

הפלות חוזרות – המנגנון שישנו במצב זה הינו "לא עכשיו, מאוחר יותר" שנובע מפחד עמוק בתת המודע שגורם להפלה, שכדאי לאתר ולשחרר כיון שלפעמים זה יכול למנוע מטיפול להצליח. כמובן שגם תזונה שאיננה מתאימה צריך לשנות. ברפואה הסינית מדברים על איבר הטחול שתפקידו להחזיק במקום את הדברים ואם הטחול חלש תהיה נטייה לצניחה גם של איברים. הטחול בין השאר גם מייצר דם ואם הוא לא מייצר מספיק דם נראה חולשה, ואז צמחים מחזקי דם ואנרגיית (צ'י) טחול יינתנו כדי לאפשר סביבה מתאימה וחזקה יותר שנדרשת כדי להחזיק הריון שיתפתח עד הסוף. כמובן שזו רק סיבה אחת נפוצה וייתכנו סיבות נוספות אותן נאתר במהלך האבחון. דיקור סיני מסוים הינו יעיל ביותר במקרה של הפלות חוזרות ולא תמיד צריך צמחי מרפא.

אי סדירות בווסת ובביוץ – "דחיית הנשיות" – פחד ו/או אשמה במיניות, זה חטא ו/או מלוכלך. באבחון נבדוק את הסיבות הללו או אם יש סיבות אחרות שגורמות להתנגדות כל שהיא לנשיות. שיבוש הורמונלי זה כאמור נובע מפחד שהינו הרגש המגיע מהכליות ויכול לחסום תפקודים הקשורים למערכת הרבייה, או מאשמה שהינו רגש שמגיע מהכבד שקשור בזרימה חלקה של אנרגיה בגוף. לכבד מעורבות משמעותית בסדירות ואופי הווסת. שחרור החסימות והגעה לאיזון יתאפשרו גם עם דיקור ועוד כלים מהרפואה הסינית, כמו גם מרפואת האנרגיה.

עקרות/ סטריליות – "עד מעל הראש" – הם חווים פחד גדול והתנגדות לתהליך החיים. ישנה כמות לא מבוטלת של לחץ, חרדה, קונפליקט אמוציונלי ושוק טראומטי שמעורב בהיסטוריית החיים שלהם. כמובן בהתאם לממצאים הרפואיים יינתן אבחון וטיפול ייחודי משולב .

"לב קר" – זהו מקרה של אגו, אנוכיות שמובעת באופן של בורות. למעשה הם לא רוצים להיות הורה מכל הסיבות הלא נכונות (או אולי כן נכונות, עם המצב של מי שהם). הם קשים, קרים, שיפוטיים, עם הנחות שליליות, כעס והאשמה.

"לא בסיבוב הזה" – הם לא צריכים לעבור את חווית ההורות ולכן הם בוחרים באופן לא מודע לא לספק את תהליך היצירה הזה.

"עדיין זה לא הזמן!" – סיבה רוחנית יותר, הנסיבות כרגע לא מתאימות.

במונחים פיזיים אנו מחפשים איזו מערכת מעורבת במקרה, וכמובן אם זה אצל הגבר או האישה. האבחון הרגיל של הרפואה במקרים אלו ישמש אותנו גם כדי לעקוב אחר המצב ולראות שינויים אם ישנם במדדים רפואיים. כיום יש לא מעט שרואים ברכה בלשלב טיפול קונבנציונלי יחד עם תמיכה של רפואה סינית: דיקור וצמחי מרפא מתאימים, שנותנת הרבה סיכוי לטיפולים להצליח.

מקרה לדוגמא:

לילך (שם בדוי) ילדה את בתה הראשונה ומאז לא מצליחה להחזיק שום הריון. גם המחזור החודשי שלה כואב, והסרט הזה כל פעם של הריון והפלה ממשיך כבר כמה שנים ורק ייאוש נכנס לתוכה. בבדיקה ראיתי את חוסר האיזון ברחם ונתתי צמחי מרפא מתאימים ועודדתי אותה לקחת דווקא צמחים לבישול בדרך המסורתית ולא בכדורים, ואכן הווסת התאזנה וגם תופעת קור בידיים שסבלה ממנה באה על פתרונה. אך ההיריון בהמשך לא החזיק ובשלב מסוים כבר לא נכנסה להריון. שילבנו בטיפול דיקור אינטנסיבי שעזר לה להיכנס שוב להריון, ובמקביל טיפלנו בשיטה אנרגטית בשורש הרגשי שגרם לה למצב זה כדי שלא תהיה יותר סיבה להפלה. לילך התעקשה לשלב את הטיפול הרפואי הרגיל בשלב זה כולל זריקות שנראו לי כבר לא שייכות, ולאחר תקופה מסוימת ילדה בשלום את בתה השנייה.

השארת תגובה