שיטות הטיפול

במשך שנים רבות חקרתי ובדקתי מהן שיטות הטיפול שיביאו את התוצאות הטובות בטיפול בבעיות וכאבים אצל אנשים.
כיום יש לי סט שיטות בהן אני משתמש, שהוכיחו את עצמן פעם אחר פעם

רפואה סינית ורפואת אנרגיה

טיפול ברפואה סינית

את הרפואה הסינית רבים כבר מכירים מהדיקור בקליניקות פרטיות ובקופות החולים, כמו גם את צמחי המרפא.
רפואת המזרח הידועה בהבנה מעמיקה בתהליכים בגוף ובצורך באיזון בין כל החלקים – הם בבסיס רפואה זו שיודעת לשלב בין הצד הגופני לצד הנפשי, ולא לנתק ביניהם כמו שעשתה הרפואה המערבית.

כיום הרפואה הסינית נמצאת בשימוש נרחב, אבל כמו כל שיטה רחבה גם כאן ישנן הרבה גישות ואסכולות שהתפתחו עם השנים.

לעיתים יש לרפואה הסינית כמעט בלעדיות בחלק מן המחלות (פאציאליס לדוגמא), ולעיתים היא יכולה להחליף שיטות אחרות. אך ישנם מצבים שבהם הרפואה הסינית עדיין לא תיתן פתרון טוב מספיק או שידרשו טיפולים רבים – אם בדיקור, או בצמחי מרפא, או מגע כמו טווינה (שזו הפיזיותרפיה הסינית).

בעבודתי אני משלב טכניקות של דיקור מתורת האיזון של ד"ר ריצ'ארד טאן (Dr. Richard Teh FuTan) אשר משפיעות על הגוף בצורה מהירה מאוד כאשר הן מיושמות נכון. הן לבעיות כאב והן למחלות פנימיות כמו מעי רגיז, מחזור לא סדיר או כואב והרשימה ארוכה.

וכמובן את טכניקת הדיקור של ד"ר טוני ז'ואו (Dr. Tony Tong NianZhuo) למצבים של כאב כרוני, כמו אוסטיאוארתריטיס הידועה כדלקת מפרקים, או פיברומיאלגיה ולשיתוק חצי צד פנים (פאציאליס Bell Palsy). זו טכניקה שהגוף מגיב אליה מיידית, אבל עם אפקט לטווח ארוך בשונה מדיקור ראש יפני, שגם בו אני משתמש לעיתים. דיקור זה נותן תוצאה מהירה לטווח קצר בחלק מהמקרים.

אני וד"ר טוני ז'ואו
עם ד"ר טוני ז'ואו
עם ד"ר ריצ'ארד טאן
עם ד"ר ריצ'ארד טאן

טיפול ברפואת אנרגיה

הדרך בה אני עובד כיום הביאה אותי צעד קדימה אל רפואת האנרגיה, שבעבר נראתה לי תלושה וחסרת בסיס, ומכיוון שלא הייתה מספיק ספרות בנושא לא נתתי לה מקום. אך כשיותר פעמים ראיתי שאין לי מענה עבור המטופלים דרך הדיקור והצמחים, הרגשתי שחסר חלק משמעותי שיכול להביא את התוצאות בטיפול לרמה אחרת ולא יכולתי להסתפק במצב הקיים.

שם נכנסת רפואת האנרגיה, שהיא שדה ענק מלא בשיטות שהתפתחו והשתכללו עם השנים, כמו הילינג בכל מיני וריאציות וטכניקות שפותחו והגיעו על ידי מטפלים מאמריקה בעיקר.

מתוך עשרות שיטות שהכרתי ולמדתי, סיננתי ולקחתי את אלו שנתנו תוצאות פעם אחר פעם, כשאני עוקב אחר כל שיטה על היתרונות ועל החסרונות ומה ישלים את החסר.

כאדם דתי חשוב לי שלא תהיה סתירה עם עקרונות, לכן לא כל שיטה קיבלתי וחלק מן השיטות משלבות קטעים מיותרים מהאמונה של מי שגילו אותה. אני בכוונה כותב 'גילו' כיוון שרבים מאותם אנשים שלמדתי מהם, מודים שהם קיבלו זאת כביכול במתנה, ואז שכללו את המידע הזה לכלל שיטה מסודרת.

"האבא של הנראה הוא הבלתי נראה"

ההבנה שכל מה שאנו רואים הוא תוצאה של משהו שאיננו רואים שמפעיל ומניע אותו. הדוגמא הכי קרובה אלינו, בלי לרדת למיסטיקה, הם הרגשות והמחשבות שלנו, שאמנם לא נראים אך בהחלט מפעילים בתוכנו כל כך הרבה דברים וגורמים לנו לעשות את כל מה אנו עושים. "סוף מעשה במחשבה תחילה" – ואם זה כך, אז האם יש דרך שנוכל דרכה לאבחן ולטפל בחלקים אלו שקובעים אלו חיים יהיו לנו וגם אלו מחלות יהיו לנו?

היכולת לנהל ולשלוט על האנרגיה בגוף – זו רפואת העתיד

לשמחתי גיליתי הרבה שיטות שדרכן ניתן לאבחן את הגורמים הסמויים למחלות, רובן נשענות על עבודה עם תת המודע שמכיל את כל המידע הנדרש לנו לריפוי הגוף והנפש.
בטכניקות פשוטות שתרגלתי במשך שנים אני יוצר קשר עם תת המודע ושולף את המידע הרלוונטי עבור המטופל. לפעמים המידע הזה הוא רק ברמת האינפורמציה והאנרגיה הבלתי נראית, ולפעמים ברמה פיזית יותר.
כל מה שהוא ברמה אנרגטית יכול לקבל טיפול מתאים בעזרת טכניקות שונות – לפעמים מהרפואה הסינית, וחלקן אפילו ללא מגע ואפילו ללא דיבור. ואם המידע הוא פיזי יותר – ידרשו צורות שונות של עבודה פיזית, אם בדיקור או צמחים או תרגילים מתאימים כדי לתקן את האיזון שהופר. ישנן גם שיטות קוגניטיביות שאני משתמש בהן, אך באופן שונה משיחה אצל תרפיסט.

היופי בדרכי הטיפול האלו, שאין צורך לחפור בחיי המטופל וגם אין צורך בלספר הרבה, כיון שרוב התקשורת היא דרך תת המודע. כך ניתן לטפל גם בילדים קטנים בכל גיל .

היכולת והאפשרות, בעזרת שיטות רבות שלמדתי, לרדת לפרטי פרטים ולדעת מה הם הגורמים לבעיה או המחלה, והחיפוש הבלתי נגמר שלי בפתרונות הטובים ביותר שניתן להשיג עבור המטופלים שלי – הם מה שמייחד את דרך הטיפול שתקבלו.