כאבי גב

הגב כואבהאם כאב לכם הגב בזמן האחרון?

אם כן, בואו ותקשיבו מה יש לכאב הזה לומר לכם. כל כאב או בעיה מקפלת מסר מסוים, שעד שלא נשחרר את המסר בצורה מלאה נשאר עם הכאב/ סימפטום. גם אם כרגע הוא נעלם הוא יכול לחזור ולהגביל את חיינו שוב.

כאבי גב יכולים להיות מסוגים שונים כמו שרירים מכווצים, חולשה בגב או הקרנות לרגליים, פריצת דיסק, בלט דיסק, היצרות תעלת עמוד שדרה ועוד ועוד. לכל אחד מהם סיבות שונות. אפילו למספר החוליה בעמוד שדרה ישנה משמעות למסר העולה המחכה לשחרור. נכון שתרגילים נכונים וטכניקת טיפול כמו דיקור סיני וכדומה יסייעו מאוד, אך יחד עם זאת שחרור המסר יזרז את הריפוי לפעמים בצורה שתדהים אותנו ואת הרופא.

נתחיל עם זה שהגב שלנו הוא ה"תמיכה" שלנו ואם איבדנו תמיכה, הן ממישהו הקרוב לנו או תמיכה כלכלית, אז הגב שלנו פגיע יותר. אדם שמצבו הכלכלי הורע פתאום או שעניין כלכלי מטריד אותו, לדוגמא חסר לו כסף שהוא חייב לשלם, יכול לחוש זאת היטב בשרירי הגב המתכווצים. אני זוכר בעל עסק שפשט רגל אומר "הגב שלי הורג אותי" ובמילים אחרות ההפסד הכספי/ אובדן התמיכה שלי מכאיב לי. לא נדיר לראות אנשים שכשהבנק לוחץ אותם חוטפים כאב גב או כאלו שפוטרו מעבודתם מגיעים עם גב תפוס. ברגע שמזהים את הסיפור ניתן להציף אותו ובטכניקות פשוטות להפוך את המצב. ככל שיש לנו יותר בהירות בסיפור שלנו הריפוי יהיה טוב ועמוק יותר. בהירות היא הרגשות כמו פחדים או כעסים וכו', התמונות והאמונות שאנחנו מחזיקים בתוכנו, ואם נחבר את זה לסיפור שמזכיר את החוויה הזו מוקדם יותר בחיינו ונשחרר את כל זה בטכניקה טובה, הריפוי יכול להיות אפילו מהיר יותר.

בטיפול אני משלב את החלק הפיזי, כמובן על בסיס האבחון דרך איזו שיטה שתתאים למטופל מהשיטות הבאות: דיקור, תרגילים מיוחדים לכל בעיית גב, צמחי מרפא, תוספי תזונה ומיטת היפוך (מגניבה) כאשר החלק האנרגטי נותן לנו את המענה העמוק יותר.

השארת תגובה